O mně

Vítám Vás na mých stránkách! Děkuji, že jste tady a věřím, že zde nejste náhodně, neboť všechno má svůj důvod.

Jmenuji se Dima a původně jsem založil tyto stránky, abych mohl sdílet s ostatními moje zkušenosti ohledně zdravého životního stylu. Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy. Mým hlavním záměrem je uctivé soužití se vším živým a dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům.

Od konce roku 2009 do druhé poloviny roku 2016 jsem se stravoval živou stravou (fullyraw). Zjistil jsem, že z dlouhodobého hlediska stravování pouze raw stravou není praktické ani efektivní a může být dokonce zdraví škodlivé. 

Raw transformace

Víc o tom se dozvíte v článcích – Proč již nejsem na 100% Raw, Zpověď bývalého vitariána – odstoupení od ortodoxního raw food a Od raw k veganství.

Po téměř 7 letech života na raw stravě jsem přišel k závěru, že:

“Vitariánství – je to pouze víra, která vychází z přesvědčení, že vařené jídlo škodí organismu.”

V současné době zdravá veganská strava, která se skládá jak z vařených tak i syrových potravin, je pro mě nejoptimálnější volbou.

Na těchto stránkách i na dále budu pokračovat ve sdílení osobních zkušeností. V případě veškerých dotazů kontaktujete mě přes formulář níže na této stránce.

Rád bych také upozornil, že veškeré informace na mých stránkách mají pouze informativní charakter a jsou šířeny zdarma. Osobně neposkytuji zdravotní poradenství, nestanovím diagnozy. Pokud čelíte jakýmkoliv zdravotním potížím, poraďte si se svým lékařem.