Co je detoxikace?

zařazeno do: Otázky a odpovědi, Živá strava | 0

Detoxikace – je proces mobilizace obranyschopnosti organismu, jejímž cílem je neutralizovat a odstranit auto-intoxikaci (otravu jedy vytvořenými v organismu). Jsou-li obranné mechanismy organismu schopny neutralizovat toxické látky, potom nedochází k viditelným projevům auto-intoxikace, i když ta zůstává v latentní formě a může se projevovat jako hyperaktivita životně důležitých funkcí.

Vitariání naivně věří, že po přechodu na syrovou stravu, i po delší době, například po roce, mohou mít nejrůznější “očisty” a “detoxy” v souvislosti s jejich předchozím nezdravým způsobem stravování. Zdá se, že někteří považují své tělo za statický systém, který se nemění a ignorují dobře známou a prokázanou skutečnost, že se fyzické lidské tělo neustále regeneruje.

Staré buňky odumírají a jsou nahrazeny novými. V každé učebnici fyziologie můžeme zjistit, že buňky žaludeční sliznice se regenerují každých 5 dnů, tukové buňky každé 3 týdny, kožní buňky každých 5 týdnů, buňky kostry – osteocyty žijí od několika měsíců až několik let. Tyto příklady ilustrují intenzitu procesu obnovy tělesných tkání.

Proto když se po roce někdo stěžuje na detoxikační projevy a tvrdí, že se stále čistí a zbavuje toxinů z vařeného jídla, ale při tom popisuje zjevné příznaky virových onemocnění, herpesu nebo mají další projevy spojené s nachlazením, nemá to nic společného s detoxikaci, ale jsou to skutečné projevy různých nemocí.

Je třeba pochopit, že konzumace velkého množství syrové stravy vede k různým nemocem stejným způsobem jako i nekontrolovatelná konzumace ostatních tepelně zpracovaných potravin. A všechny tyto notoricky známé “očisty” a “detoxy” nejsou nic jiného než jasným příkladem nevhodného stravování.


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.