Co je leukocytóza?

zařazeno do: Otázky a odpovědi, Živá strava | 1

Údajně po požití tepelně upravené stravy do teploty vyšší než 42°C v těle dochází k procesu zvanému leukocytóza, při kterém se zvyšuje počet bílých krvinek v krvi, které mají obrannou funkci a objevují se vždy po vpádu cizích částic do těla (antigenů).

Tento mýtus vychází z „vědecké studii“ potravinové leukocytózy, která byla provedená v roce 1930 švýcarským vědcem Paulem Kuchakovym. Ve svých pokusech, experimentátor zjistil, že trávení zvyšuje počet leukocytů v krvi.

Podle něj, syrová strava ve svém přirozeném stavu nezpůsobuje žádnou reakci v krvi. Ale tepelně zpracované potraviny nebo převařená voda vždy vedou ke zvýšení počtu bílých krvinek. Avšak po přidání malého množství syrových potravin k vařenému jídlu k leukocytóze nedochází. Při konzumaci takových výrobků jako chléb, maso, ryby a vejce je zcela možné eliminovat výskyt leukocytózy přidáním malého množství zeleninového salátu.

Dnes se tyto „vědecké poznatky“ z dávné minulosti, které jsou pravděpodobně založeny na nesprávném výkladu pozorovacích dat, můžou pouze rozesmát osoby obeznámené s medicínou. Nicméně, tato starodávná studie posloužila k hromadnému šíření dezinformací mezi zastánci syrové stravy. Každý si pro sebe vzal kus textu, který se nejvíc hodil a na základě toho vytvořil vlastní pravdy.

Tato jediná starodávná studie nemůže být důvěryhodným důkazem škodlivosti konzumace tepelně upravených potravin.

 

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období.


Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.