Jaká jsou fakta o jaterní očistě olejem?

zařazeno do: Otázky a odpovědi, Živá strava | 3

Vynálezcem této zábavné očisty je Andreas Moritz. Tento „guru“ zdravého způsobu života zemřel v roce 2012, jen ve věku 58 let(i).
Ve své knize autor doporučuje jaterní očistu olejem nejen těm, co mají špatné zlozvyky, jako kouření a alkoholismus, ale také všem, kteří konzumují: sůl, cukr, čokoládu, jogurt, pozdě večeří a dokonce používají zubní pastu.Moritz jaterní očista

Podle něj, i vitariání bez ohledu na svůj jídelníček, pokud pozdě večeří, čistí si zuby pastou nebo se často dívají na TV, jsou odsouzení mít kameny v játrech. Kromě toho se v jeho knize mluví o kamenech v játrech, nikoliv ve žlučníku nebo ve žlučových cestách.

Jak se provádí tento kouzelný rituál, se dozvíte na této stránce: http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php

Osobně v žádném případě NEDOPORUČUJI provádět tuto „čisticí“ kůru.

Zdravý rozum

Kvůli anatomickým rysům struktury těla v játrech kameny fyzicky nejsou a být nemůžou! Žlučníkové kameny se můžou vyskytovat pouze ve žlučníku a ve žlučových cestách.

Rozměry „kamenů“, které údajně vychází po provedení této očistné praktiky, jasně ukazují na to, že původ těchto kamenů zřejmě není v játrech ani žlučníku. To se vysvětluje tím, že hlavní žlučovod, přes který je obsah žlučníku převáděn do střeva, má průměr asi 5 mm. Skrze něj nikdy neprojdou kameny s průměrem několika centimetrů. A všechny ty řeči o „obrovské flexibilitě“ žlučových cest jsou pouze výplody něčí představivosti. U různých patologických stavů, jako je například odstranění žlučníku, se průměr hlavního žlučovodu může zvýšit pouze o několik milimetrů.

Vnitřní průsvit včetně žlučovodu 2,5 mm (1,2-4,0 mm), mírné rozšíření do 6 mm, patologické rozšíření o víc jak 6 mm. (Bressler, 1987;. Lorenz, 1992).

Výsledné kameny očistné jaterní kůry nejsou ničím jiným než reakcí zbytků olivového oleje, citronové šťávy a žluči, které se v lidském zažívacím traktu převedly na mýdlo.

Další materiály a zdroje informací:

Harvard Medical School „Detox – pochybná praxe“

QuackWatch: Pravda o jaterní očistě

Obrázek žlučníku: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gal…
O žlučniku na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Gallbladder

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období.


Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
 • 3 Responses

  1. Trilobit
   | Odpovědět

   Pěkný den,
   prováděl jsem také očistu žlučníku, ale dle jiného receptu (Dr.Beran – bez citrónu a valeriánských kapek, a navíc rozehřátí žlučníku nahřátými lněnými semínky). Vyšly mi azurové krystaly( asi 20, velikost do 1 cm), které se za pár dní rozpadly na žlutozelený písek silně smrdící po žluči a měl jsem po bolestech žlučníku. Před procedurou jsem několik dní po sobě absolvoval akupunkturu na uvolnění žlučových cest u čínského doktora, abych neriskoval zaseknutí kamene v žlučovodu. Prostě musí se to dělat správně, aby se snížila rizika téměř k nule. Souhlasím, že u procedury s citrónem může docházet také k reakcím s olivovým olejem, ale dojde také k tomu, že žluč rychle vyjde ven ve větším množství. Je to trochu divoké, ale tím k vyčištění žlučových cest tam určitě dojde. Já bych k tomu přidal ještě tu akupunkturu, aby to bylo bezpečnější.

   • Dima
    Dima
    | Odpovědět

    Dobrý den, aby kamen mohl projít celou cestou ze žlučníku do střeva, musí překonat dva žlučovody. Délka prvního žlučovodu je od 1 do 5 cm a šířka je pouze 0,3 až 0,5 cm! Takže 1 cm kamen se tam prostě nevejde. Druhý žlučovod je o něco širší – od 0,6 do 1 cm s délkou 5-8 cm. A kromě toho po cestě kamen by se měl setkat se třemi kontrakcemi. Takže dostat tento kamen ven není reálné a hlavně je to nebezpečné! Existuje velmi vysoké riziko, že kámen na své cestě uvízne a pak se bez operace neobejdete. Opravdu si myslíte, že taková očista stojí za to? https://en.wikipedia.org/wiki/Bile_duct
    http://questions.medforyour.info http://www.wikiskripta.eu/index.php/%C5%BDlu%C4%8Dov%C3%A9_cesty

  2. Jitka
   | Odpovědět

   A není třeba možné, že jsou ty kameny malé (do 0,5 cm) a až ve střevě nabobtnají? Sama jsem tuto očistu ještě neprováděla, tak sháním všechny informace, než se do toho pustím

  Nechat komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.