Jak nás zabijí posedlost masem a co s tím můžeme udělat

zařazeno do: Překlady z knih, Živá strava | 0

proteinModerní doktoři konečně mění své názory na stravování rostlinnou stravou. Do rukou se mi dostala kniha “Proteinaholic”, ve které Dr. Garth Davis popisuje masovou závislost lidstva na živočišných bílkovinách a vyvrací populární mýty, které vytvořili lékaři, odborníky na zdravou výživu a masmedia.

Davis GarthProtein není odpověď. Ve skutečnosti, protein je velký problém!

Jméno: Garth Davis
Rok narození: 01/28/1970
Výška: 185cm
Hmotnost: 79kg
Místo narození: Johannesburg, Jižní Afrika
Bydliště: Houston, Texas
Sport: Triathlon, Běh

 

 

Z knihy doktora Davise se dozvíte, že:

 • Protein není klíčem k hubnutí, ale je jedním z největších faktorů, který vede k obezitě.
 • Živočišné proteiny nejsou zdraví prospěšné, ale naopak jsou pevně spojeny s cukrovkou, hypertenzí, srdečními onemocněními a rakovinou.
 • Sacharidy nejsou nepřátelé – jsou zdrojem energie.
 • Závěry Dr. Davise jsou podporovány řadou mnoholetých vědeckých studií v několika zemích: maso (nikoliv sacharidy, a dokonce ani cukr) –  vyvolává záněty; odpověď imunitního systému, která, když se stane chronickou, je příčinou prakticky každého z našich chronických onemocnění, včetně těch srdečních a cukrovky.
 • Konzumace živočišných bílkovin je také spojena se zvýšením váhy (s nadváhou), a dokonce způsobuje únavu a kognitivní poruchy.
 • Dr. Davis zahrnuje tyto poznatky do přímočarého řešení, základem kterého je rostlina strava. Toto řešení v sobě spojuje to, co víme o naší biologii, důkazy z nejzdravějších kultur našeho světa, znalostí zasvěcenců ze zdravotních médií a z jejich chybných zpráv.
 • Dvoutýdenní jídelní plán vám pomůže nastartovat nový způsob stravování, na základě jídel složených z čerstvých celostních potravin jakými jsou zelenina, ovoce, ořechy, semena, fazole a obilí.
 • Porozumíte vědeckým debatám o živočišných bílkovinách a konečně zjistíte, jak interpretovat výsledky nekonečných protichůdných studií a matoucí titulky v médiích.
 • Budete jistější ohledně výběru toho nejzdravějšího způsobu stravování.
 • Dokonce i když jste zakořeněný “proteinaholik,” Dr. Davis jednoduše podá vysvětlení o všech faktech tykajících se živočišných bílkovin, která navždy změní váš život.

Proteinaholic.comKniha je zatím pouze v angličtině, ale čte se velmi krásně (pokud ovšem umíte anglicky :-) Prvních 20 stránek lze stáhnout zde.

Zajímavé interview s Dr. Davisem lze přečíst tady.

Doporučuji také přečíst článek o Dr. Ellsworthu Warehamovi – 100letém veganovi – kardiochirurgu, který šel do důchodu ve věku 95, vysvětluje, proč je veganem již 50 let.

Jak je vidět, pomalu ale jistě, pravda vítězí a věřím, že v nejbližší budoucnosti se období pojídání masa bude považováno za nepochopitelně barbarské období.

Zdroj: Proteinaholic.com


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti. • Nechat komentář

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.