Jak nás zabijí posedlost masem a co s tím můžeme udělat

zařazeno do: Překlady z knih, Živá strava | 0

proteinModerní doktoři konečně mění své názory na stravování rostlinnou stravou. Do rukou se mi dostala kniha „Proteinaholic“, ve které Dr. Garth Davis popisuje masovou závislost lidstva na živočišných bílkovinách a vyvrací populární mýty, které vytvořili lékaři, odborníky na zdravou výživu a masmedia.

Davis GarthProtein není odpověď. Ve skutečnosti, protein je velký problém!

Jméno: Garth Davis
Rok narození: 01/28/1970
Výška: 185cm
Hmotnost: 79kg
Místo narození: Johannesburg, Jižní Afrika
Bydliště: Houston, Texas
Sport: Triathlon, Běh

 

 

Z knihy doktora Davise se dozvíte, že:

 • Protein není klíčem k hubnutí, ale je jedním z největších faktorů, který vede k obezitě.
 • Živočišné proteiny nejsou zdraví prospěšné, ale naopak jsou pevně spojeny s cukrovkou, hypertenzí, srdečními onemocněními a rakovinou.
 • Sacharidy nejsou nepřátelé – jsou zdrojem energie.
 • Závěry Dr. Davise jsou podporovány řadou mnoholetých vědeckých studií v několika zemích: maso (nikoliv sacharidy, a dokonce ani cukr) –  vyvolává záněty; odpověď imunitního systému, která, když se stane chronickou, je příčinou prakticky každého z našich chronických onemocnění, včetně těch srdečních a cukrovky.
 • Konzumace živočišných bílkovin je také spojena se zvýšením váhy (s nadváhou), a dokonce způsobuje únavu a kognitivní poruchy.
 • Dr. Davis zahrnuje tyto poznatky do přímočarého řešení, základem kterého je rostlina strava. Toto řešení v sobě spojuje to, co víme o naší biologii, důkazy z nejzdravějších kultur našeho světa, znalostí zasvěcenců ze zdravotních médií a z jejich chybných zpráv.
 • Dvoutýdenní jídelní plán vám pomůže nastartovat nový způsob stravování, na základě jídel složených z čerstvých celostních potravin jakými jsou zelenina, ovoce, ořechy, semena, fazole a obilí.
 • Porozumíte vědeckým debatám o živočišných bílkovinách a konečně zjistíte, jak interpretovat výsledky nekonečných protichůdných studií a matoucí titulky v médiích.
 • Budete jistější ohledně výběru toho nejzdravějšího způsobu stravování.
 • Dokonce i když jste zakořeněný „proteinaholik,“ Dr. Davis jednoduše podá vysvětlení o všech faktech tykajících se živočišných bílkovin, která navždy změní váš život.

Proteinaholic.comKniha je zatím pouze v angličtině, ale čte se velmi krásně (pokud ovšem umíte anglicky :-) Prvních 20 stránek lze stáhnout zde.

Zajímavé interview s Dr. Davisem lze přečíst tady.

Doporučuji také přečíst článek o Dr. Ellsworthu Warehamovi – 100letém veganovi – kardiochirurgu, který šel do důchodu ve věku 95, vysvětluje, proč je veganem již 50 let.

Jak je vidět, pomalu ale jistě, pravda vítězí a věřím, že v nejbližší budoucnosti se období pojídání masa bude považováno za nepochopitelně barbarské období.

Zdroj: Proteinaholic.com

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období. Více informací najdete v mém eBooku, kde se dozvíte jak živá strava mi změnila život!


Od druhé poloviny roku 2016 již se nestravuji pouze raw stravou a také ji nedoporučuji jako plnohodnotnou stravu víz můj nový článek Proč již nejsem na 100% živé stravě.

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
 • Nechat komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.