Chia semínka – zdroj všech devíti esenciálních aminokyselin

zařazeno do: Živá strava | 0

Poslední dobu provádím experiment se zvýšením svalové hmoty a tak do svého jídelníčku jsem zařadil Chia semínko, které přijímám spolu se sladkým ovocem v podobě koktejlů. Chia semínka pocházejí z rostliny šalvěj hispánská (Salvia hispanica). Na území CŘ roste šalvějí lékařská, která je příbuznou rostlinou. Chia semínka kvůli svým nutričním vlastnostem jsou považována za super potravinu.

Chia semínka s příjemnou oříškovou příchuti, obsahují všech devět esenciální mastných kyselin včetně Omega-3 a Omega-6. Chia semínka také obsahují vitaminy A, B1, B2, C, E, vápník, draslík, zinek a železo. Během trávení zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry, tělo tak přijímá energii postupně a dochází k její lepšímu využití.

i na raw svaly rostou

Dříve jako zdroj rostlinných proteinů jsem používal Chlorelu v prášku. Tu jsem však vyřádil kvůli její horší dostupnosti a vyšší ceně. O výsledcích mého experimentu Vás budu nadále informovat na tomto blogu.

Obsah aminokyselin v 5 lžicích Chia:

chia-5tblsp

V Praze Chia semínka kupuji v obchodě http://www.chezamis.cz. Naposled jedno balení (900g) měli za 200, Kč.

Zdroj: http://authoritynutrition.com

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.