Chia semínka – zdroj všech devíti esenciálních aminokyselin

zařazeno do: Živá strava | 0

Poslední dobu provádím experiment se zvýšením svalové hmoty a tak do svého jídelníčku jsem zařadil Chia semínko, které přijímám spolu se sladkým ovocem v podobě koktejlů. Chia semínka pocházejí z rostliny šalvěj hispánská (Salvia hispanica). Na území CŘ roste šalvějí lékařská, která je příbuznou rostlinou. Chia semínka kvůli svým nutričním vlastnostem jsou považována za super potravinu.

Chia semínka s příjemnou oříškovou příchuti, obsahují všech devět esenciální mastných kyselin včetně Omega-3 a Omega-6. Chia semínka také obsahují vitaminy A, B1, B2, C, E, vápník, draslík, zinek a železo. Během trávení zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry, tělo tak přijímá energii postupně a dochází k její lepšímu využití.

i na raw svaly rostou

Dříve jako zdroj rostlinných proteinů jsem používal Chlorelu v prášku. Tu jsem však vyřádil kvůli její horší dostupnosti a vyšší ceně. O výsledcích mého experimentu Vás budu nadále informovat na tomto blogu.

Obsah aminokyselin v 5 lžicích Chia:

chia-5tblsp

V Praze Chia semínka kupuji v obchodě http://www.chezamis.cz. Naposled jedno balení (900g) měli za 200, Kč.

Zdroj: http://authoritynutrition.com

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období.


Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
  • Nechat komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.