Léto na živé stravě

zařazeno do: Jídelníček, Živá strava | 0

Moji drazí jedlíci, s radosti bych se s vámi podělil o můj aktuální jídelníček. Doufám, že pro někoho z vás to může být zajímavé a inspirující :-) Osobně preferuji co nejednodušší způsob stravování tepelně nezpracovanými potravinami rostlinného původu a to z větší části ovocem, zeleninou, zelenými listy rostlin a s co nejmenším množstvím rostlinných tuků, například kokosová dužina, avokádo a semínka (lněné semínko, chia atd).

leto-na-zive-strave

Ihned po probuzení dělám pár workoutů, se protahuji anebo si jdu zaběhat. Po cvičení si odšťavňuji vodní meloun a piji minimálně půllitr nebo litr melounové šťávy.

melounová šťáva

Pak se jdu napást na zahradu, kde si nasbírám volně rostoucí trávu, listy jitrocele a pampelišek. Veškerou zeleň opláchnu vodou a extrahuji. Proč je důležité pít chlorofylovou šťávu se dozvíte v mém článku Zázračný chlorofyl aneb zelená krev.

green blood

Přes den jím většinou banány, jahody a třešně. Ovoce jím mono, tj. kolem poledne si dám např. 7-10 rozmixovaných banánů. Pak si dávám velkou mísu třešní nebo jahod. Ovoce jím zvlášť. Třešně obvyklé sním půl kila – kilo, víc už pak nejde :-) Občas lze sehnat pěkně uzrálé ananasy, bílé hroznové vino nebo manga.

ovoce

ovoce

Ovoce rád mixuji se špenátem a další zelení. Například mango-banánové smoothie se špenátem je mým oblíbeným ovocným nápojem. Je to opravdu lahodný nápoj, doporučuji!

smoothie

Asi víte, že milovníci ovoce – opice vždycky po ovoci konzumují velké množství všelijaké zeleně. Proto si myslím, že bychom se měli od nich něčemu ponaučit :-) Obří pestrý zeleninový salát s lahodným dresingem je mým hlavním chodem večer. Z vlastní zahrady mám saláty, špenát, kopr, zelenou cibulku a kadeřávek. Stačí vše nakrájet a namixovat si v blenderu dobrý dresing. Tady se fantazii meze nekladou :-)

zeleň

Základem pro každý dresing je mango nebo avokádo. Lze taky použit kokosovou dužinu nebo se lze obejít vůbec bez tuků.

salads

saláty

A tady je pár aktuálních fotek z naší zahrádky:

Když přijde chuť na exotiku, tak se jede do Sapy :-)

Sapa

Jak vidíte, snadno se objedu bez konzumace čehokoliv živočišného a zatím jsem se za ta léta nerozpadl, netrpím na nedostatek bílkovin, vitamínů, minerálů nebo čehokoliv jiného. Naopak žiji v hojnosti a dostatku všeho. A totéž přeji i všem vám. Užívejte si léta!


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.