Léto na živé stravě

zařazeno do: Jídelníček, Živá strava | 0

Moji drazí jedlíci, s radosti bych se s vámi podělil o můj aktuální jídelníček. Doufám, že pro někoho z vás to může být zajímavé a inspirující :-) Osobně preferuji co nejednodušší způsob stravování tepelně nezpracovanými potravinami rostlinného původu a to z větší části ovocem, zeleninou, zelenými listy rostlin a s co nejmenším množstvím rostlinných tuků, například kokosová dužina, avokádo a semínka (lněné semínko, chia atd).

leto-na-zive-strave

Ihned po probuzení dělám pár workoutů, se protahuji anebo si jdu zaběhat. Po cvičení si odšťavňuji vodní meloun a piji minimálně půllitr nebo litr melounové šťávy.

melounová šťáva

Pak se jdu napást na zahradu, kde si nasbírám volně rostoucí trávu, listy jitrocele a pampelišek. Veškerou zeleň opláchnu vodou a extrahuji. Proč je důležité pít chlorofylovou šťávu se dozvíte v mém článku Zázračný chlorofyl aneb zelená krev.

green blood

Přes den jím většinou banány, jahody a třešně. Ovoce jím mono, tj. kolem poledne si dám např. 7-10 rozmixovaných banánů. Pak si dávám velkou mísu třešní nebo jahod. Ovoce jím zvlášť. Třešně obvyklé sním půl kila – kilo, víc už pak nejde :-) Občas lze sehnat pěkně uzrálé ananasy, bílé hroznové vino nebo manga.

ovoce

ovoce

Ovoce rád mixuji se špenátem a další zelení. Například mango-banánové smoothie se špenátem je mým oblíbeným ovocným nápojem. Je to opravdu lahodný nápoj, doporučuji!

smoothie

Asi víte, že milovníci ovoce – opice vždycky po ovoci konzumují velké množství všelijaké zeleně. Proto si myslím, že bychom se měli od nich něčemu ponaučit :-) Obří pestrý zeleninový salát s lahodným dresingem je mým hlavním chodem večer. Z vlastní zahrady mám saláty, špenát, kopr, zelenou cibulku a kadeřávek. Stačí vše nakrájet a namixovat si v blenderu dobrý dresing. Tady se fantazii meze nekladou :-)

zeleň

Základem pro každý dresing je mango nebo avokádo. Lze taky použit kokosovou dužinu nebo se lze obejít vůbec bez tuků.

salads

saláty

A tady je pár aktuálních fotek z naší zahrádky:

Když přijde chuť na exotiku, tak se jede do Sapy :-)

Sapa

Jak vidíte, snadno se objedu bez konzumace čehokoliv živočišného a zatím jsem se za ta léta nerozpadl, netrpím na nedostatek bílkovin, vitamínů, minerálů nebo čehokoliv jiného. Naopak žiji v hojnosti a dostatku všeho. A totéž přeji i všem vám. Užívejte si léta!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období. Více informací najdete v mém eBooku, kde se dozvíte jak živá strava mi změnila život!


Od druhé poloviny roku 2016 již se nestravuji pouze raw stravou a také ji nedoporučuji jako plnohodnotnou stravu víz můj nový článek Proč již nejsem na 100% živé stravě.

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
  • Nechat komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.