Můj červencový jídelníček

zařazeno do: Jídelníček, Živá strava | 0

V tomto článku provedu krátkou analýzu mého jídelníčku v měsíci červenec. Většinu mého jídelníčku v létě tvoří čerstvé a zralé ovoce (většinou broskve, meruňky, třešně a melouny). Čas od času si udělám zeleninový salát s dresingem.

Můj dnešní den začal sklenkou filtrované vody ze studny, do které jsem vymačkal šťávu z jednoho malého citronu. Po malém protažení s rozcvičkou jsem udělal 70 sede-lehů a pár kliků se zvednutím rukou po každém kliku. Tuto kombinaci obvykle doplňují prknem, ve kterém se držím 5 minut. Po cvičení si dávám sklenku s jednou nebo dvěma lžicemi dezintegrované Chlorelly v podobě prášku. Chlorellu používám jen občas jako doplněk stravy.

Po cestě do práce ve vlaku jsem pochutnal na třešních a broskvích ze zahrady. Poté jsem pil jenom vodu a v poledne jsem si dal 10 banánů a stejné množství nektarinek. Banány v létě skoro nejím, takže to byla spíš výjimka.

Třešně

tresnetřešně

Nektarinky

nectarinesnectarines

Meruňky

merunkyapricotes

Banány
ripeBananasbananas

Odpoledne jsem měl sklenku melounové šťávy a v 18 hodin vše vyvrcholilo zeleninovým salátem, který se skládal ze 7 rajčat ze zahrádky, dvěma kusy římského salátu a půlky velkého zeleného avokáda. Připravil jsem si dresing z rajčete, malého kousku pálivé zelené papriky, půlky manga a vody. Toto vše jsem rozmixoval ve Vitamixu s přidáním asi jedné lžíce lněných semínek.

Salátek

salatek

Tady je seznám všeho co jsem dneska měl k jídlu:

raw nutrients

Přes den jsem si také zaběhl 10 kilometrů a v domácí posilovně jsem si trochu pohrál s činkami  :-)

 

Screen Shot 2015-07-29 at 20.08.17

Pojďme se nyní podívat do cronometeru na minerály, vitamíny, tuky a proteiny co jsem získal ze dnešního příjmu jídla.

Screen Shot 2015-07-29 at 20.09.12 Screen Shot 2015-07-29 at 20.09.01 Screen Shot 2015-07-29 at 20.08.41 Screen Shot 2015-07-29 at 20.08.31
Vitamin B12 Methylcobalamin jsem suplementoval 1 tabletu pod jazyk. Dělám to jednou za 2 až 3 týdny. S vitamínem D si nedělám starosti, neboť vím, že o víkendu mě čeká bohatá sluneční koupel :-)

Dle posledních krevních testů hladina vitamínu D je v pořádku:

vitamin-D

Kolik mi stal dnešní den?

Z toho všeho jsem si kupoval jenom nektarinky (2kg za 40Kč – tržnice Petr Kohout), banány (1kg za 25Kč – tržnice Petr Kohout), třešně (500g za 40Kč Lidl), avokádo (1 ks za 30Kč / Billa), Mango (1 ks za 20Kč / Albert), Římský salát (2ks za 18Kč Albert). Meruňky mi věnovala naše sousedka ze zahrádky a rajčata máme také vlastní. Nejdražší z toho všeho je Chlorella, 500g které stojí něco kolem tisícovky. Avšak toto množství Vám stačí na několik týdnů.

Budu moc rád když se v komentářích podělíte o své aktuální jídelničky :-)

Krásný den!


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.