První špenát v únoru aneb co teď jíme

zařazeno do: Video tvorba, Živá strava | 0

Často slýchávám od lidí, že v zimě mají problém sehnat dost kvalitního ovoce nebo zeleniny a proto jsou nucení jíst vařenou a nezdravou stravu. Já si myslím, že to není úplně pravda. V dnešní době v obchodech je dost velký výběr jak ovoce tak i zeleniny.

I když není všechno v bio kvalitě, stále je lepší si koupit sítku pomerančů nebo krabici banánů, než si kupovat nezdravé a zpracované výrobky.

V tomto zimním období si kupujeme hlavně banány, pomeranče, mandarinky, grepy, citrony, liči a jablka. Jsou také dostupné maliny, borůvky, hrozny a cherry rajčata. Ze zeleniny je to hlavně mrkev, červená řepa, celer a sladké brambory, ze kterých jsme se naučili vyrábět úžasné karbanátky. Klíčíme zelenou pohanku a slunečnici. V ledničce jsou zásoby čerstvých datlí a kokosové ořechy, ze kterých vyrábíme kokosovou smetanu.

Jak je vidět i v zimě na živé stravě lze žít šťastný a hojný život bez nemocí :-)

smoothie


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.