Výsledky zdravotního vyšetření na veganství

zařazeno do: Živá strava | 0

Nedávno jsem se zůčastnil výzkumného projektu MIST s názvem “Terapeutická modifikace střevního mikrobiomu dietou, pilotní observační studie”. Tento výzkum se zaměřuje na studování předpokládaného účinku stravy s vyloučením živočišných produktů (veganská strava) na skladbu bakterií ve střevě a jejich metabolickou funkci.

Na základě dostupných údajů se předpokládá, že veganská dieta je ochranným faktorem rozvoje řady civilizačních onemocnění, mimo jiné obezity, cukrovky 2. typu, vysokého tlaku a některých nádorových onemocnění. Jedním z faktorů, které mohou stát za tímto příznivým trendem je vliv skladby stravy na kvalitu střevních bakterií, tzv. mikrobiomu střeva. Je známo, že existují spíše ochranné a spíše škodlivé kmeny bakterií.

U zdravého člověka jsou v rovnováze a naopak u řady různých chorob dochází k jejich dysbalanci. Zdá se, že mikrobiom veganů by mohl mít příznivé složení. Takový mikrobiom produkuje výhodné působky, které se ze střeva vstřebávají do těla a ovlivňují jeho metabolizmus. Výsledky výzkumu povedou k dalšímu pochopení mechanizmů, kterými strava ovlivňuje zdraví člověka. Mohou se stát základem pro doporučená preventivní opatření.

Během této studie mi byla provedena různá zdravotní vyšetření včetně rozboru krve. O výsledky svých krevních a dalších testů bych se rád s vámi podělil. Jak je vidět z výsledků náprava mých zdravotních problémů byla úspěšná a nyní se mi povedlo mnohonásobně zvýšit kvalitu mé krve. Kromě toho se cítím také excelentně :-) Uvidíme jaké budou výsledky hemoskenování, které jsou podle mě objektivnější.

krevní testy


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.