Výsledky zdravotního vyšetření na veganství

zařazeno do: Živá strava | 0

Nedávno jsem se zůčastnil výzkumného projektu MIST s názvem „Terapeutická modifikace střevního mikrobiomu dietou, pilotní observační studie“. Tento výzkum se zaměřuje na studování předpokládaného účinku stravy s vyloučením živočišných produktů (veganská strava) na skladbu bakterií ve střevě a jejich metabolickou funkci.

Na základě dostupných údajů se předpokládá, že veganská dieta je ochranným faktorem rozvoje řady civilizačních onemocnění, mimo jiné obezity, cukrovky 2. typu, vysokého tlaku a některých nádorových onemocnění. Jedním z faktorů, které mohou stát za tímto příznivým trendem je vliv skladby stravy na kvalitu střevních bakterií, tzv. mikrobiomu střeva. Je známo, že existují spíše ochranné a spíše škodlivé kmeny bakterií.

U zdravého člověka jsou v rovnováze a naopak u řady různých chorob dochází k jejich dysbalanci. Zdá se, že mikrobiom veganů by mohl mít příznivé složení. Takový mikrobiom produkuje výhodné působky, které se ze střeva vstřebávají do těla a ovlivňují jeho metabolizmus. Výsledky výzkumu povedou k dalšímu pochopení mechanizmů, kterými strava ovlivňuje zdraví člověka. Mohou se stát základem pro doporučená preventivní opatření.

Během této studie mi byla provedena různá zdravotní vyšetření včetně rozboru krve. O výsledky svých krevních a dalších testů bych se rád s vámi podělil. Jak je vidět z výsledků náprava mých zdravotních problémů byla úspěšná a nyní se mi povedlo mnohonásobně zvýšit kvalitu mé krve. Kromě toho se cítím také excelentně :-) Uvidíme jaké budou výsledky hemoskenování, které jsou podle mě objektivnější.

krevní testy

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období. Více informací najdete v mém eBooku, kde se dozvíte jak živá strava mi změnila život!


Od druhé poloviny roku 2016 již se nestravuji pouze raw stravou a také ji nedoporučuji jako plnohodnotnou stravu víz můj nový článek Proč již nejsem na 100% živé stravě.

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
  • Nechat komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.