Zázračný chlorofyl aneb zelená krev

zařazeno do: Jídelníček, Živá strava | 0

Hodně často slýchávám od lidí, že se dovážené tropické ovoce sklízí moc brzy, pěstuje se na půdě chudé na živiny, a proto není pro nás tolik výživově hodnotné, jakým by mohlo být. Určitě je něco z toho pravda a proto bych se s vámi rád podělil o svoje experimentování s pitím šťáv ze zelených trav, které nám můžou pomoci s dodáním veškerých potřebných vitamínů a minerálních látek.

Chlorofyl je nejdůležitější molekulou na světě. Díky chlorofylu dochází k fotosyntéze, tedy k absorpci fotonů světla, při které dochází k syntéze organických látek z anorganického uhlíku a okysličení. Bez chlorofylu nemůže existovat nic organického. Molekula chlorofylu má stejné účinné porfyrinové jádro jako hemoglobin, s výměnou pouze jednoho atomu železa na atom hořčíku. Dodáním chlorofylu do organismu můžeme zlepšit kvalitu krve a dodat spoustu minerálních látek organického původu.

chlorofylNěkdo může říct, že člověk přece není kráva a nemá přizpůsoben trávící trakt na trávení zelených listů rostlin (i když kořen slova „TRÁVení“ mluví sám za sebe). Ano, člověk nemá vhodný trávicí systém na zpracování velkého množství bylin, avšak moderní člověk má elektřinu a spoustu kuchyňských robotů, mixérů a odšťavňovačů, které s lehkostí pomohou získat živiny ze zeleně jakéhokoliv stupně tvrdosti.

Kromě toho, mě hodně inspirují gorily, které konzumují velké množství zelených listů a spoustu další zeleně. Myslím si, že bychom i my měli využít možnost výživy našeho organizmu bylinami a podpořit tak jeho ozdravovací procesy a imunitní systém. Na denní bázi se věnuji sběru divoce rostoucích trav a bylin, které pak odšťavňuji a výsledný zelený koncentrát ředím čistou vodou, propuštěnou přes filtr s reverzní osmózou.

Tento výživný a detoxikační nápoj plný chlorofylu je skvělým přirozeným suplementem našeho ovocného jídelníčku. Momentálně experimentuji s obyčejnou trávou a jitrocelem, které rostou všude možně na zahradách a lukách. Sbírat bychom je měli pouze v čistém prostředí lesů a hor, ideálně co nejdál od silnic, polí a průmyslových zón.green smoothie


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.



  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.