Zelený koktejl z kiwi pro spalování tuků

Mnozí z Vás vědí o blahodárných účincích bylinek, ale málo kdo dokáže sníst dostatek zelených listů, aniž by je nějak ochutil. A přidání malého množství zeleni do hotových jídel nestačí. Pokud máte vlastní zahradu anebo máte vedle les nebo louku, určíte byste mohli využit možnost sběru různých zelených rostlin, které lze mixovat doma s ovocem. Takový zelený koktejl obsahuje všechny prospěšné látky ze zelených listů (včetně aminokyselin) a příjemnou sladkou chuť po ovoci

Jistě všichni víte o tom, že grapefruit má vlastnosti spalovat tuky, ale málo kdo ví, že kiwi spaluje a odbourává tuk mnohem efektivněji. Kromě toho kiwi obsahuje denní dávku vitamínu C. Do našeho zeleného koktejlu, kromě kiwi, přidáme i citron s kůrou. Citronová kůra také obsahuje látky pro redukci hmotnosti.

Recept na zelený koktejl pro spalování tuků (1 porce):

  • 1 střední kiwi
  • 1/2 citronu (s kůrou – nesmí být chemicky ošetřená)
  • 1 misku jakýchkoliv bylinek (špenát / salát / kopr / pampeliška / kopřiva)
  • 2-4 lístečky máty (volitelně)
  • 100 ml pitné vody
  • Koktejl lze osladit čerstvými datlemi nebo medem (jíte-li, ale nikoliv cukrem!).

Dáme vše do mixéru a rozmixujeme. Pokud Vám nechutnají zelené listy rostlin, kvůli jejich výrazné a divoké chuť, na začátku přidávejte víc ovoce a miň zeleně. Pak postupně zvyšujte podíl zelených listů.

Dobrou chuť :-)


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.