Život bez jídla aneb krásná lež

zařazeno do: Živá strava | 6

Asi jste už slyšeli o tzv. breathariánech, kteří šiří informace o možnostech žití bez příjmu fyzické stravy. Tito lidé tvrdí, že se živí pránou – kosmickou energii, kterou přijímají buď dechem, v podobě sladké tekutiny, která se objevuje v ústech, koukáním do slunce, pomoci třetího oka anebo přijímají tuto energii celým tělem. O životě bez jídla se uspořádávají semináře, workshopy a praktikují se dokonce iniciační techniky pro přechod na pránu.

život bez jídla

Jelikož poslední dobu jsme všichni doslova bombardováni tímto jevem či způsobem života, rozhodl jsem se proto provést svůj vlastní výzkum a podělit se s vámi o vlastní pohled na toto téma. Hned bych chtěl upozornit, že tímto článkem v žádném případě nechci nikoho odsuzovat, jenom chci obrátit vaší pozornost na některá fakta a upozornit na nebezpečnou skutečnost přechodu na život bez jídla.

Některým z nás už je jasné, že všichni přijímáme kosmickou energii jak přes fyzickou stravu tak bez ní, jinak bychom prostě nemohli existovat. Denně vydá člověk mnohem více energie, než pomocí jídla přijme.  Proto jsem přesvědčen, že  tak či tak jsme všichni živeni kosmickou energií. Avšak v tomto fyzickém světě, potřebují naše fyzická těla i stravu fyzickou. Je mnoho případů úmrtí, kdy se lidé pokoušeli přejít na pránu. Zatím jsem nepotkal nikoho kdo by žil zcela bez jídla a přitom vypadal zdravě jak po fyzické tak i psychické stránce. Konkrétní lidé, které jsem potkal, nepůsobili vůbec přesvědčivě, neboť jsem z nich necítil propojenost s přírodou a jejich činy neodpovídali skutečnostem, jež jsem během svého přechodu na přirozený způsob života poznal.

Když jsem studoval příběhy jednotlivých lidí, kteří tvrdí že nepřijímají fyzické jídlo, zjistil jsem že tito lidé stejně nějakou stravu přeci jen přijímají a někteří neříkají pravdu vůbec. A strava, kterou přijímají není ani trochu zdraví prospěšná. Tito lidé pijí kávu, mléko, džusy, jedí pečivo, čokoládu apod. Někdo dokonce jí maso, pije víno či dokonce kouří a považuje to za prospěšné (viz následujicí video od 26 minuty). Kouření nemá nic společného s duchovnosti. Byl jsem kdysi kuřák a vím, že takoví lidé postrádají sebelásku. Ten kdo nemá sebelásku, nemůže mít respekt ani k ostatním, proto žádný člověk, který kouří nemůže být považován za duchovního.

Někdo ze samozvaných breathariánů se tak i přiznává, že si čas od času sní kus chleba, nebo si vypije kávu nebo něco víc. Proč si ale namísto pečiva nedají třeba jablko nebo pomeranč? Dokážete si představit co vám může způsobit takový kus pečiva, čokolády nebo cigareta po několikadenní hladovce, natož když nejíte několik dnů, týdnů nebo měsíců? Navíc zakladatel breatharianského institutu v USA Wiley Brooks považuje jídlo od McDonald za prospěšné, které má zvláštní frekvence, a dietní kola je podle něj “tekutým světlem“, kterou pan Brooks doporučuje začínajícím breathariánům. Samotný Wiley Brooks byl zastižen u obchodu s hotdogy stejně jako někteří další breathariáni, např. Hira Ratan Manek, který nejednou byl pozorován v indické restauraci (viz video).

Mnozí z těchto lidí můžou dlouho vyprávět o energiích, propojenosti, zdroji, ale prakticky nepůsobí důvěryhodně. Tito údajní breathariání ani nevypadají zdravě. Nevím přesně, jaké mají úmysly, ať už jsou jakékoliv, nechci je v žádném případě očerňovat. Každý člověk má právo na svobodu svých činů. Ale když má rozsah jejich působení zásadní vliv na zdraví ostatních, cítím že je mojí povinností zasáhnout a upozornit na hrozící nebezpečí. Pokud se rozhodnete k zahájení iniciačních procesů pro přechod na pránu, může vás to ohrozit na životě. Takto již zahynulo mnoho lidí. Breathariánství v této úrovni existence je poměrně nereálné a nepravděpodobné. Žádný z breathariánů dosud nebyl schopný prokázat své schopnosti.

Velmi známou postavou ze světa pránistů je kupříkladu Jasmuheen – (skutečné jméno – Ellen Greve, r.n. 1957). Ta se v roce 1999 zúčastnila několikadenního natáčení pro australskou televizi v rámci pořadu „60 minut“. Čtyři dny nepřijímala žádnou tekutinu natož potravu. Byla přitom nepřetržitě sledována filmovým štábem a lékařkou, která dohlížela na její zdravotní stav. Po 48 hodinách doktorka Beres Wencková prohlásila, že subjekt trpí příznaky akutní dehydratace. Po čtyřech dnech Jasmuheen uznala, že ztratila na váze, při kontrole byl potvrzen úbytek šesti kilogramů. Její zdravotní stav se zhoršoval, srdeční puls se zdvojnásobil a objevily se problémy s verbální komunikací. Přesto však Jasmuheen tvrdila, že se cítí dobře. Autoři dokumentu na doporučení lékařky experiment přerušili, aby nedošlo k ohrožení jejího života. Jasmuheen však na svoji obhajobu tvrdí, že podmínky při natáčení nebyly vyhovující až stresující. Osobně jsem se Jasmuheen ptal na vysvětlení, ale odpověď byla velmi chaotická a nejasná.

Lidé, kteří šli dobrovolně na testy, byli pokaždé studováni stejně zaměřenými lidmi, kteří měli zájem o propagaci breathariánství. Jedním ze zkoumaných lidí žijících údajně bez jídla je Ind Prahlad Jani. Ten o sobě tvrdí, že žije od roku 1940 bez jídla a vody a tvrdí, že jej vyživuje bohyně Amba. V roce 2003 byl po dobu 10 dnů pozorován lékaři v nemocnici, kde denně dostával 100 mililitrů vody, kterou používal pouze k vypláchnutí úst. Lékaři tvrdí, že během sledování nevyloučil žádnou moč ani stolici, ale že moč se formovala v močovém měchýři. Ve skutečnosti byl tento muž zkoumán lidmi, kteří měli zájem přesvědčit ostatní kvůli prosazení svých náboženských postojů. Kromě toho během svého pobytu v nemocnici měl Prahlad Jani možnost stýkat se se svými známými mimo dohled kamer a dokonce prý údajně dostával jakési balíčky s neznámým obsahem. Během deseti dnů ztratil Prahlad Jani také dost na váze, což může svědčit o tom, že tento člověk neumí být stále bez jídla. V následujícím videu jsou záběry, které nám můžou odhalit některá fakta. Jak je vidět pokaždé se jedná o podvod.

Mnoho lidí tvrdících o sobě, že žijí ze světla, mívají často nadváhu a jejich zdravotní stav není zrovna nejlepší. Jsem přesvědčen, že nadváha je projevem vnitřní nerovnováhy v těle a může vyjadřovat nemoc. Osobně nepovažuji lidi s nadváhou za zdravé. Kdyby byl člověk skutečně zcela vyživován kosmickou energií a měl schopnosti existence bez jídla, měl by mít zdravé tělo bez nadváhy, neboť se jeho tělu vše potřebné již dostává. Není příliš moudré tvrdit, že při pránickém stravování by mohl člověk přibrat na váze nebo přijít o možnost endogenní výživy – vstřebávání vlastních tělesných zásob. Což se neshoduje s pozorováním v případě Jasmuheen a jejím úbytkem tělesné váhy. Jasmuheen ve výše zmíněném pořadu byla ve stavu suchého půstu a její tělo bylo schopné vstřebávat vlastní látky, proto tolik zhubla.

Ruská „pránojedka“ Zinaida Grigorievna Baranova o sobě tvrdí, že nepřijímá fyzickou stravu už mnoho let, přičemž má výraznou nadváhu a její fyzický vzhled nepůsobí příliš zdravě. Kromě toho Zinaida obtížně chodí a tuhost její páteře a pánve může svědčit o zablokování hlavních energetických kanálů, což by mohlo omezovat průtok energie v těle.

Další ženou „žijící ze světla“, je ruská Olga Podorovská. Ta má výraznou nadváhu, nevypadá zdravě, uspořádává drahé semináře a kurzy o breathariánství. Mimo jiné provádí nesmyslné pokusy na zvířatech, kdy za pomoci zeleninových šťáv převádí psy na pránu (viz video).

Mnoho lidí s nadváhou se delší dobu bez jídla obejde. Mohou takto žít díky vnitřním tukovým zásobám, nemá to ale nic co do činění s pránickou výživou. Takovým lidem hladovka naopak prospívá.

Zdrojem energie lidského těla jsou sacharidy, tuky a bílkoviny. Proto během půstu tělo spotřebovává své vlastní zásoby glykogenu, tělesného tuku a svalů. V těle se vytváří ketony, které štěpí tukové tkáně. Postupně se všechny životní parametry snižují, zpomaluje se metabolismus a tělo začíná fungovat v šetrném režimu, kdy zpracovává jen malé množství kalorií. Člověka může dokonce opustit chuť k jídlu.  Avšak po 8 až 10 týdnech vzniká hrozba pro fyzickou existenci. Myslím si, že dlouhodobým tréninkem, lze vycvičit tělo na minimální příjem fyzické stravy a přitom zachovat životní funkce, které ale nejsou dostačující pro běžný život v dnešním světě. O těchto možnostech píše Joachim M. Werdin ve své knize – “Životní styl bez jídla”. Jaký to ale má smysl tady a teď na Zemi?

Výživoví poradci Yulia a Pavel Tarbath (rawsomehealthy.com) navštívili několik míst v různých částech světa, kde se setkali s údajnými breathariány a různými duchovními guru, pod jejichž dohledem zkouší různí lidé přechod na život bez jídla. V následujícím videu vypraví Yulia o svém setkání v Brazílii a Ekvádoru s těmito rádoby-mistry.

Poslední dobou je hodně populární manželský pár Akahi a Kamila, kteří o sobě tvrdí, že jsou živeni ze světla. Aktivně propagují svou iniciační 8 denní techniku přechodu na život bez jídla. Na svých stránkách akahmi.com a ricardoakahi.com nabízí za cenu 1550,- USD osobní konzultaci při této iniciační technice v USA. Poskytují také levnější online konzultace přes Skype za 499,-USD. Na jejich stránkách lze také objednat další služby a produkty za dost vysoké ceny, jako například pránické frekvence na dálku za 500,- USD, soukromé 90 minutové sezení online za 170,- USD nebo si můžete pořídit roční členství v jejich klubu za 999,- USD. Je jasné, že v tomto případě se jedná o výdělečný business. Nepotkáte žádného člověka, který by dokázal pomoci jejich iniciační technice přechod na pránu. Takoví lidé prostě nejsou a tvrzení, že po zemi chodí tisíce takových lidí považují za nerozumná a hloupá.

lez-bez-jidla

Breathariánství se aktivně propaguje i u nás v České republice a dokonce je na toto téma natočeno i několik dokumentárních filmů, které mohou působit velmi přesvědčivě.  V těchto filmech je vedeno mnoho krásných řečí k dané věci, nikdy ale nesmíme ztrácet zdravou mysl a pozornost. Pokaždé když někdo mluví o životě bez jídla a podporuje tento životní styl je jasné, že se jedná o nesmysly a podvod. Není třeba na tom hledat nic duchovního ani mystického. Všechno má svoje vysvětlení.

Prakticky na každém ezoterickém webu jsou informace o způsobech života bez jídla s odkazy na mnoho přednášek. Někteří důvěřiví lidé těmto pohádkám naivně a s důvěrou naslouchají nebo praktikují co je jim podsouváno a ještě za to platí hříšné peníze. Na jedné z takových přednášek mě překvapilo, že lidi nepovažují živou stravu za vhodnou, přičemž jezení masa nebo život bez jídla je podle nich normální. Někteří lidé co stále jedí maso říkají, že nemají s masem žádný problém a počítají s brzkým přechodem na pránu. Nezdá se vám to krátkozraké? V těchto dlouhých debatách o životě bez jídla nevidím žádný smysl. Myšlenka o breathariánství může být snem a reálnou možností jak být volnějším a konečně opustit matrix. Avšak pro naší životní zkušenost to nemá žádný význam. Většina lidí podléhá takové manipulaci, že postrádá zdravé myšlení a uvažování.

V tomto fyzickém světě stále potřebujeme čerstvý vzduch, vodu, půdu pod nohama, slunce, vítr, fyzický pohyb a fyzickou stravu. Nyní máme hmotná těla, která vyžadují hmotnou stravu. Bez příjmu kalorií nebudeme mít dostatek energie pro udržení životních funkcí. Většina lidí nemůže dlouhodobě bez jídla přežít. Proveďte si svůj vlastní průzkum a přesvědčte se o tom sami.

Kdysi na začátku své proměny jsem se zajímal o možnosti existence bez fyzické stravy. Zkoušel jsem i několikadenní suché půsty bez vody a jídla. Šlo o očistné kůry a vlastními zkušenostmi jsem poznával jak funguje lidské tělo když je omezeno v přijmu jídla či vody. Vím, že bez vody a hmotné stravy bych dokázal přežit týden nebo možná i víc, ale v žádném případě bych nemohl takto existovat dlouhodobě. Každý den na suchém půstu přijdete přibližně o jeden kilogram své váhy. A ta váha bude klesat dál dokud nezačnete jíst. Pokud to neuděláte včas i když začnete jíst bude příliš pozdě a tělo i na dále bude přecházet o další kila až nakonec uhyne. Není nikdo kdo by prokázal svou existenci života bez jídla a bez ztráty váhy při dlouhodobém hladovění. Proto život bez jídla považuji za nedorozumění a v některých případech za šíření lží a dezinformací za účelem finančního výdělku, šarlatánství nebo kvůli jiným egoistickým záměrům. Věřte, že nikdo z nás nepotřebuje žádného guru nebo učitele. Každý z nás je svým vlastním guru a je svým vlastním učitelem.

Tento článek bych chtěl ukončit citátem z knihy „Thovt – projekt lidstvo“ od Kerstin Simoné, který přesně vystihuje relevanci pro dané téma z duchovní perspektivy. Jedná se pouze o text z ezoterické knihy, který uvádím záměrně, aby posloužil jako kontrast pro ostatní ezoterické knihy propagující život bez jídla.

„Světelná potrava je na vaší úrovni bytí v dnešní době velmi kontroverzním tématem. Mnozí z vás význam a smysl tohoto výrazu vnímají poněkud nesprávně.

Pokud si myslíte, že je na Zemi inkarnovaná byť jen jedna bytost, jež se skutečně živí jen a jenom světlem, pak vás musím zklamat. Je to klam, zdání lidského ega, které vychází z touhy člověka vytvořit v období přechodu něco mimořádného. Několik málo jedinců lidské rasy je skutečně schopno vzdát se pevné stravy. Nemá to však nic společného s termínem žití ze světla. Výsledkem toho je, že váš duch je zmatený. Jestliže nějaká bytost na vaší úrovni bytí tvrdí, že se živí světlem, potom je to lež, v níž se odráží její ego. Vaše tělo i jeho struktura toho momentálně není schopné. Žijete v hrubohmotném světě a jste ještě pevně spjati s procesy a potřebami této úrovně bytí. Inkarnovali jste se na tuto úroveň, aby zde vaše tělo přijímalo informace z vody, prosvětlené stravy a světla. Ke zvýšení vibrací a k sebeuvědomění potřebujete výživné látky této úrovně. Inkarnovali jste se do světa hmoty, jste svázáni jeho zákonitostmi, a proto si velmi škodíte, pokud se nutíte v rámci této úrovně stravovat se světlem. Dokud se vaše tělesná schránka nepřizpůsobí vyšším úrovním bytí, nejsou vaše orgány schopny světlo strávit, tudíž byste svému tělu i duchu způsobili dlouhodobé a vážné škody. Nemučte se zde, na této úžasné úrovni bytí, abyste se vzdali všeho toho, kvůli čemuž jste sem toužili přijít. Na tomto místě nejenže sbíráte zkušenosti ve hmotě, ale má to být také místo, kde si užíváte nejvyšších požitků. Tady byste měli přijímat světelné plody poznání a živit se jimi. Žijte tak a podle toho, co je pro vaše tělo na této úrovni bytí potřebné a nač je zvyklé, a nechejte své životně důležité orgány plnit jejich funkci. V žádném případě byste si nic neměli vynucovat; některé zkušenosti v rámci hmoty nemůžete naplnit, aniž byste narušili funkci své tělesné schránky a vnitřně ji zlomili. Žijete v symbióze s přírodou i s jejími plody plnými světla, které vás zásobují potřebnými informacemi. Je však zcela scestné, když ti, kteří požívají maso zvířat, oponují tím, že rostliny jsou rovněž živí tvorové. Pouze se tím snaží ospravedlnit svůj požitek z masa a utrpení zvířat. Rostliny byly vytvořeny proto, abyste mohli sklízet jejich plody a živit se jejich světelnými informacemi. Zahynuly by, kdybyste je nevyužívali. Zapamatujte si:

Myslí se tím pouze plody rostlin, které můžete sklidit bez újmy na samotné rostlině. Platí to i pro pšenici a žito – také tyto obiloviny vám slouží jako zdroj energie. Vše, co si z rostliny vezmete a přitom jí neuškodíte, lze považovat za světelnou potravu. Dosud jste pevně svázáni s touto úrovní uvědomění se; vaše tělo zatím nedisponuje funkcemi platnými mimo hmotný svět. Struktura a funkce vašeho těla jsou spjaty s touto úrovní bytí – a pro svoji existenci vyžadují prosvětlenou stravu a čistou vodu.

To neplatí pro jogíny, kteří žijí mezi vámi. Jídla a pití se zříkávají zcela jiným způsobem; tuto schopnost si osvojovali po mnoho let života na Zemi. Během své inkarnace redukují své tělesné potřeby a funkce postupně na minimum, zatímco svého ducha vysílají do světelných rovin bytí. Duchem a duší jsou mimo inkarnované tělo. Vyžaduje to však dlouhý trénink a značné sebeovládání těla. Tento způsob kontroly těla ale v žádném případě nemá nic společného se světelnou stravou. Zapamatujte si to a tyto pojmy nezaměňujte.

V rámci hmotného světa není možné, abyste se živili pouze světlem! Vaše těla by se rozpadla; a způsobili byste si velkou škodu, kdybyste se toho zde, na této úrovni, snažili dosáhnout násilím. Je moudřejší, abyste se namísto toho snažili dosáhnout duchovního blaha a zrychlit své vibrace skrze realizované poznání, bez něhož vaše tělo není schopno vystoupit do vyšších oktáv bytí. Učení o žití ze světla pro vás opravdu nemají žádný význam, spíše vám brání v cestě za skutečným poznáním, jež by vám umožnilo přestoupit do dalších dimenzí. Nenechejte se šálit naukami, které pro váš proces sebeuvědomění nejsou nijak užitečné. Svazují vás s touto úrovní a brání vám ve zvyšování vibrací.

Naproti tomu je však rozumné a účelné své tělo čas od času vědomě pročistit. Během očisty se tělo naplní světelnou energií mimořádné intenzity. Během tohoto procesu je však nevyhnutelné dodávat tělu dostatek tekutin. Nejvhodnější jsou čisté šťávy získané z čerstvých plodů a pramenitá voda vaší úrovně bytí. Buňky zaplaví vysoká energetická frekvence – a v této době je váš duch obzvlášť schopen přijímat informace z božského proudu. Občasná tělesná očista bez pevné stravy, kdy přijímáte jen světelné tekutiny, je pro každého z vás velmi důležitá a lze ji přirovnat k jarnímu úklidu. I doma musíte čas od času pouklízet, jinak byste tam měli špínu. Vzpomeňte si, jaký je to pocit, podívat se ven umytým oknem.

Pečujte o své tělo a věnujte se mu. Snažte se udržet si zdravé smysly a zachovat pořádek ve svých myšlenkách. Pamatujte, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch! Žijte vědomě a pečujte o sebe.

Dávejte si pozor na drobné léčky v podobě negativních slov nebo nenápadných, tichých myšlenek, aby se takto do vašeho života nemohly vplížit nemoci. Uvědomte si, že všechny tyto věci jsou spolu úzce propojeny. Zdravé tělo si neudržíte pouze zdravou stravou, ale také prosvětlenými myšlenkami. Nezoufejte a chovejte se k sobě láskyplně! Stále jste totiž ještě svázáni se stálými strukturami bytí a váš duch se teprve musí přizpůsobit novým strukturám myšlení. Láskyplně si dopřejte potřebný čas a postupujte pomalu. Jen láskou a trpělivostí se z vás stanou praví mistři všech těchto moudrostí.

Ať má slova naplní vaše srdce a osvítí vašeho ducha! Toto je pravda a skutečná realita! To je klíč, jejž vám předávám, abyste mohli vystoupat do vyšších sfér bytí!

 

Ať se tak stane!

V hluboké lásce

Thovt“

Informace o případech úmrtí při pokusech o přechod na breathariánství:

Tři úmrtí z kultu “žíti ze vzduchu”

Švýcarská žena zemřela po pokusu o přechod na život ze slunce

Švýcarská žena vyhladověla k smrti na sluneční dietě

Skotsko: žena vyhladověla k smrti

Další články a videa:

Dá se žít bez jídla?

Prahlad Jani a jeho mocné ochránce

Umřel propagandista breathariánství Moni Vital

Některá fakta o Richardu Blackmanovi (Jeriho Sunfire aka Soularian)

Breatharián podvodník Victor Truviano

Yogi beaten by bear necessities of life without food


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti. • 6 Responses

  1. Znalec
   | Odpovědět

   Jasmuheen je prokázaná lhářka, v kontrolovaném testu zkolabovala už po dvou dnech opravdového praktikování brethariánství.
   Oba dva (a další brethariani) se živí tím, že jezdí po světě jako cirkus, vybírají vstupné od důvěřivých lidí a z toho pak žijí, pochopitelně všichni brethariani jedí.

  2. Ivo Sedláček
   | Odpovědět

   Skvělý článek shrnující a vystihující všechny tyhle “breathariánské” bláboly ! Ale esoterická obec si to nenechá brát :)

  3. Dary
   | Odpovědět

   Rozhodne souhlasim s textem co pises. Ale co napriklad takovy Jericho Sunfire?

  4. Jona
   | Odpovědět

   S pohledem na bretharianstvi souhlasím, nicméně nesouhlasím, že hladovka je pro lidi s nadváhou tolik přínosná, samozřejmě záleží jak ji člověk bude provádět. Většina lidí s nadváhou se stravuje velmi nezdravé, případně pije, kouří.. V tucích se mimo jiné ukládají toxiny, při brutálním hubnutí (i pomocí hladovky) se tyhle toxiny vyplavi a pro tělo to je obrovská zátěž, která buď způsobí “jen” újmu na zdraví, kdy to nejčastěji odtrpi játra, nebo může být i smrtelná. To jen tak naokraj, jinak povedený článek :)

  5. Linda Fruit
   | Odpovědět

   dík za článek, tohle mě fakt mrzí, jak lidi zneužívají lidské hlouposti a touhy po duchovním světě a tím jim ničí život tady v hmotném, ale zase kdo ví, že může věřit jen tomu, co si sám na sobě vyzkouší a zažije, tak nemá problém :)

   LOVE FRUITS <3 nejúžasnější a nejpřirozenější papec na světě :D

  6. […] omlazují a regenerují tělo, o různých prospěšných čisticích technikách a možnostech života bez jídla, o tom, že tepelně zpracována strava je jedovatá a mnoho dalšího. Většina z toho jsou jen […]

  Nechat komentář

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.