Detoxikační zázrak z červené řepy

zařazeno do: Živé recepty | 0

Pomalu ale jistě přichází podzimní období, které spojuji s detoxikaci a půstem. Asi jste už slyšeli o těch všech čisticích a posilujících účincích červené řepy a jablek? A určitě jste už zkoušeli pít z nich šťávu. Kdysi i já v rámci očistných procedur pil hodně řepové šťávy, která mi ale nikdy nechutnala. Konečně jsem našel vyladěnou kombinaci z několika potravin, které promění řepovou šťávu v lahodný detoxikační nápoj. Kromě červené řepy nápoj obsahuje zesilovače imunitního systému – zázvor a limetku. Věřím, že tento nápoj vám bude chutnat a vaše zdraví bude ještě pevnější :-)

Nápoj z červené řepy a jablek

Recept na detoxikační zázrak z červené řepy, který vám bude chutnat:

  • 1 červená řepa
  • 5-10 jablek nebo hrušek
  • šťáva z 1 limetky nebo citronu
  • malý kousek zázvoru

Jablka, hrušky a řepa by měly být organického původu, aby se projevily jejich detoxikační účinky. Poměr jablek nebo hrušek k řepě by měl být 2:1, např. 1litr jablečného moštu a 0,5l červené řepy.

Všechny ingredience odšťavníme v slow-juiceru a potom procedíme přes sítko. Šťávu ihned vypijeme anebo dáme na chvíli do ledničky.

Když tuto šťávu pak rozmixujeme ve Vitamixu s chia semínkem dostaneme úžasný proteinový nápoj.

Dobrou chuť! :-)


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.  • Nechat komentář

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.