Detoxikační zázrak z červené řepy

zařazeno do: Živé recepty | 0

Pomalu ale jistě přichází podzimní období, které spojuji s detoxikaci a půstem. Asi jste už slyšeli o těch všech čisticích a posilujících účincích červené řepy a jablek? A určitě jste už zkoušeli pít z nich šťávu. Kdysi i já v rámci očistných procedur pil hodně řepové šťávy, která mi ale nikdy nechutnala. Konečně jsem našel vyladěnou kombinaci z několika potravin, které promění řepovou šťávu v lahodný detoxikační nápoj. Kromě červené řepy nápoj obsahuje zesilovače imunitního systému – zázvor a limetku. Věřím, že tento nápoj vám bude chutnat a vaše zdraví bude ještě pevnější :-)

Nápoj z červené řepy a jablek

Recept na detoxikační zázrak z červené řepy, který vám bude chutnat:

  • 1 červená řepa
  • 5-10 jablek nebo hrušek
  • šťáva z 1 limetky nebo citronu
  • malý kousek zázvoru

Jablka, hrušky a řepa by měly být organického původu, aby se projevily jejich detoxikační účinky. Poměr jablek nebo hrušek k řepě by měl být 2:1, např. 1litr jablečného moštu a 0,5l červené řepy.

Všechny ingredience odšťavníme v slow-juiceru a potom procedíme přes sítko. Šťávu ihned vypijeme anebo dáme na chvíli do ledničky.

Když tuto šťávu pak rozmixujeme ve Vitamixu s chia semínkem dostaneme úžasný proteinový nápoj.

Dobrou chuť! :-)

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období.


Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
  • Nechat komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

    Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.