Divoké smoothie ze zahrádky

zařazeno do: Živé recepty | 0

Pomálu nám končí babí léto, ale na zahrádce stále rostou pampelišky a kopřivy, které jsou výbornými ingrediencemi do detoxikačního smoothie. Pojďte ven natrhat (s láskou :-) poslední mladé lístečky a jejích květy. Rozmixujeme veškerou zeleň dohromady s jablkem a špenátem. Pokud nejste si zvyklí na trochu divokou příchuť kopřivy nebo pampelišek, přidejte do mixéru jeden zralý banán, pár sušených datlí a několik lžiček chia semínek. Výsledek vás určitě ohromí :-)

kopřivy do smoothie

Kopřiva je bohatým zdrojem rostlinného proteinu a proto se jí občas říká – lesní maso. Listy kopřivy mají detoxikační a močopudné vlastnosti kvůli vysokému obsahu flavonoidů a draslíku. Kopřiva má blahé účinky při dětských ekzémech a potížích s klouby u dospělých. Kopřiva pomáhá organismu odvádět nadbytečné tekutiny a podporuje tvorbu moče, což může mít dobrý vliv na uzdravení močových cest. Kopřiva může mimo jiné pomoct ženám při menstruačním nadýmání.

Pampelišky posilňují játra, žlučník, ledviny a používají se při zánětech jater a onemocněních žlučníku (žlučníkové kameny). Pampeliška může také pomoct při zánětech a kamenech v ledvinách a močovém měchýři. Navíc pampeliška má anti-parazitární účinky a používá se jako protihlístový prostředek. Smoothie s pampeliškou stimuluje látkovou výměnu, zlepšuje chuť do jídla, posiluje trávení a má dobré účinky při artróze a dně. Pampeliška je kompletní stravou pro mnohé druhy suchozemských želv (např. pro mojí želvu čtyřprstou, která má pevný krunýř a spoustu energie :-) (brzy připravuji video).

Recept na divoké detoxikační smoothie s kopřivou

 • květy a listy pampelišek
 • mladé lístečky kopřivy
 • pár listů špenátu
 • 2 středních jablka
 • 1-2 banány (volitelně)
 • 2-3 sušené datle (volitelně)
 • 2-3 lžičky chia semínek (volitelně)
 • malé množství čerstvé vody

Toto divoké smoothie ze zahrádky vám dodá hromadu živin a solární energie. Zkuste jedno obyčejní jídlo (oběd nebo večeři) nahradit tímto koktejlem a brzy se budete cítit mnohem lehčí, výkonnější a mladší :-)

smoothie

Do tohoto smoothie jsem také přidal několik listů červené řepy.

Dobrou chuť :-)

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období.


Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
 • Nechat komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.