Divoké smoothie ze zahrádky

zařazeno do: Živé recepty | 0

Pomálu nám končí babí léto, ale na zahrádce stále rostou pampelišky a kopřivy, které jsou výbornými ingrediencemi do detoxikačního smoothie. Pojďte ven natrhat (s láskou :-) poslední mladé lístečky a jejích květy. Rozmixujeme veškerou zeleň dohromady s jablkem a špenátem. Pokud nejste si zvyklí na trochu divokou příchuť kopřivy nebo pampelišek, přidejte do mixéru jeden zralý banán, pár sušených datlí a několik lžiček chia semínek. Výsledek vás určitě ohromí :-)

kopřivy do smoothie

Kopřiva je bohatým zdrojem rostlinného proteinu a proto se jí občas říká – lesní maso. Listy kopřivy mají detoxikační a močopudné vlastnosti kvůli vysokému obsahu flavonoidů a draslíku. Kopřiva má blahé účinky při dětských ekzémech a potížích s klouby u dospělých. Kopřiva pomáhá organismu odvádět nadbytečné tekutiny a podporuje tvorbu moče, což může mít dobrý vliv na uzdravení močových cest. Kopřiva může mimo jiné pomoct ženám při menstruačním nadýmání.

Pampelišky posilňují játra, žlučník, ledviny a používají se při zánětech jater a onemocněních žlučníku (žlučníkové kameny). Pampeliška může také pomoct při zánětech a kamenech v ledvinách a močovém měchýři. Navíc pampeliška má anti-parazitární účinky a používá se jako protihlístový prostředek. Smoothie s pampeliškou stimuluje látkovou výměnu, zlepšuje chuť do jídla, posiluje trávení a má dobré účinky při artróze a dně. Pampeliška je kompletní stravou pro mnohé druhy suchozemských želv (např. pro mojí želvu čtyřprstou, která má pevný krunýř a spoustu energie :-) (brzy připravuji video).

Recept na divoké detoxikační smoothie s kopřivou

 • květy a listy pampelišek
 • mladé lístečky kopřivy
 • pár listů špenátu
 • 2 středních jablka
 • 1-2 banány (volitelně)
 • 2-3 sušené datle (volitelně)
 • 2-3 lžičky chia semínek (volitelně)
 • malé množství čerstvé vody

Toto divoké smoothie ze zahrádky vám dodá hromadu živin a solární energie. Zkuste jedno obyčejní jídlo (oběd nebo večeři) nahradit tímto koktejlem a brzy se budete cítit mnohem lehčí, výkonnější a mladší :-)

smoothie

Do tohoto smoothie jsem také přidal několik listů červené řepy.

Dobrou chuť :-)


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti. • Nechat komentář

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.