Nízkotučný salát s mango dresingem

zařazeno do: Živé recepty | 0

Chtěl bych se s vámi podělit o výsledky mých experimentování s živou stravou :-) S příchodem léta jsem začal jíst víc sladkého ovoce a různorodé zeleně a méně rostlinných tuků v podobě avokáda, kokosové dužiny nebo semínek, které jsem nahradil mangem. Mango je skvělým základem pro jakýkoliv dresing do vašeho salátu.

nízkotučný salátProč omezovat tuky a jíst více ovoce a zelených listů? Protože tuky (i ty rostlinné) se dlouho tráví, zpomalují vstřebání rychlých cukrů z krve, zatěžují slinivku a hlavně zpomalují transport kyslíku v krvi. Když omezíme tuky na minimům, červené krvinky budou lepe přenášet kyslík do buněk v celém těle, což zlepší naše mentální schopnosti a také umožní organismu spustit své jemné ozdravovací procesy. Již po několika dnech bez tuků poznáte rozdíl.

Takže tady je jednoduchý recept na večerní salát s mangovým dresingem (můžete ho ovšem jíst kdy se vám bude chtít, ne jenom večer :-)

salátekBudeme potřebovat:

 • jakoukoliv zeleň (jemné listy salátu, špenát, mangold, polniček)
 • ½ zralého manga
 • ½ citronu
 • pár sušených rajčat
 • malý kousek celeru
 • 1 sladká paprika
 • malý kousek čili papričky
 • 1 datličku

Do mísy nakrájíme oblíbenou zeleň a vložíme do blenderu půlku manga, papriku, předem omytá sušená rajčata, celer, jednu čerstvou datličku a přidáme pár kapek citronu. Vodu nepřidáváme. Dohladka mixujeme a pak hotovou masu vylijeme do salátu. Hotovo! Dobrou chuť :-)

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti.

Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Na mých stránkách najdete zajímavé články o živé stravě a některé moje oblíbené recepty pro různá roční období. Více informací najdete v mém eBooku, kde se dozvíte jak živá strava mi změnila život!


Od druhé poloviny roku 2016 již se nestravuji pouze raw stravou a také ji nedoporučuji jako plnohodnotnou stravu víz můj nový článek Proč již nejsem na 100% živé stravě.

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek a mého eBooku za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.
 • Nechat komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.