Zázvor a ananas jako první pomoc při chřipce a nachlazení

zařazeno do: Tropické ovoce, Živé recepty | 0

Během chladnějšího období když už nemáme tolik kvalitního ovoce pro podporu našeho imunitního systému, může docházet k onemocněním chřipkou. V tomto případě mám vyzkoušeno – pomůže zázvor!

Každý naturista by měl vědět, že největší hodnota zázvoru je v jeho podzemní části, v jeho rozvětveném kořenovém systému. V této části je soustředěno velké množství éterických olejů, které dávají zázvoru jedinečnou štiplavou chuť. A to díky obsažené látce gingerol, která patří do specifické třídy fenolů.

zázvor-ananas

Zázvor je zdrojem veškerých živin, obsahuje vitamíny A a C, soli fosforu, hořčíku, vápníku a všechny esenciální aminokyseliny. Zázvor je obrovskou zásobárnou zdraví, která je ukrytá v malém kořenu. Kořen zázvoru byl široce používán v lékařské praxi východních lékařů ještě před naším letopočtem.

V současné době je vědecky dokázáno, že kořen zázvoru může zlepšovat paměť a léčit endokrinní systém člověka. Pomáhá otevírat blokády v játrech, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá předcházet rakovině. Kořen zázvoru může být také používán k léčbě zažívacího ústrojí, nachlazení a chřipky.

Kořen zázvoru má následující účinky:

 • pročišťuje cévy
 • slouží jako choleretikum – odvádí žluč
 • má projímavé účinky
 • antiseptické a antihelmintické účinky
 • stimuluje krevní oběh
 • zesiluje erekci
 • léčí kožní onemocnění

Kořen zázvoru je také účinným prostředkem ke snížení nadváhy, protože má vlastnost zrychlovat metabolismus, což má za následek rychlejší odstranění toxinů z trávicího traktu.

Zázvor v kombinaci s čerstvou ananasovou šťávou je opravdu luxusní nápoj pro osvěžení a podporu imunitního systému. Ananasová šťáva obsahuje enzym bromelin, který pomáhá zmírnit bolest a otoky, podporuje hojení tkání, štěpí bílkoviny a tím pomáhá trávení potravy. Ananasová šťáva může přispívat ke zmírňování bolestí a pohmožděnin po menších operacích, působí pozitivně v prevenci srdečních chorob, protože pomáhá snižovat riziko vzniku trombózy. Kromě toho ananas je bohatý na vitaminy skupiny B, vitamin C a betakarotén.

ginger

Postup přípravy:

 • ve slow juiceru odšťavníme šťávu z jednoho ananasu
 • odšťavníme malý kousek zázvoru (viz obrázek)

Už jsem si zvykl na trochu větší kousky :-) Doporučuji najít pro sebe ten nejlepší poměr šťávy z ananasu a zázvoru, neboť každému to chutná jinak.

Na zázvor by měli dávat pozor alergici, u kterých může zesilovat alergenní reakce. Ti co mají problémy se zubní sklovinou ať používají brčko.

P.S. Místo ananasu lze použit pomeranče, grepy nebo jablka. Lze také přidat kořen kurkumy.

proti nachlazení

Dobrou chuť :-)


Už několik let testuji na sobě účinky rostlinné stravy, základní myšlenkou které je uctivé soužití se vším živým, dosažení optimálního zdraví bez zbytečného ubližování ostatním živým tvorům a bez zatěžování životního prostředí.


Poskytnout dar pomoci systému PayPal

Pokud shledáte moji práci při psání obsahu těchto stránek za přínosné, budu moc vděčný za jakoukoliv podporu, viz tato stránka.

Děkuji vám z celého srdce!

Líbí se Vám moje články a inspirují Vás? Nechte si zasílat novínky na email

Vstupem na tyto stránky souhlasíte s prohlášením o vyloučení odpovědnosti. • Nechat komentář

  Komentáře autorů s vymyšlenou nebo neexistující emailovou adresou nebudou zobrazovány.